TERMIN NADSYŁANIA PRAC 11.02.2021 MOTYLA NOGA to hasło tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego tematem są wszystkie motyle, dzienne i nocne. Magiczne owady, które bywają inspiracją dla wielu artystów, poetów, muzyków i wynalazców, ze względu na swoje budzące zachwyt kolory i fascynujący cykl życiowy, przeobrażające się z niezbyt atrakcyjnej gąsienicy w bajecznego motyla. Zapraszamy do twórczej oraz kreatywnej interpretacji tematu! Niech każdy z Was poczuje w brzuchu motyle ekscytacji!!

Piękne, subtelne i delikatne, a zarazem zdumiewająco mocne. Motyle są jednym słowem niezwykłe. Mało które owady, aż tak zachwycają swoim wyglądem. Majestatycznie unoszące się w powietrzu, motyle rozsiewające swoją magię i blask.

MOTYLA NOGA to hasło tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego tematem są wszystkie motyle, dzienne i nocne. Magiczne owady, które bywają inspiracją dla wielu artystów, poetów, muzyków i wynalazców, ze względu na swoje budzące zachwyt kolory i fascynujący cykl życiowy, przeobrażające się z niezbyt atrakcyjnej gąsienicy w bajecznego motyla. Zapraszamy do twórczej oraz kreatywnej interpretacji tematu! Niech każdy z Was poczuje w brzuchu motyle ekscytacji!!

Konkurs ma za zadanie promować twórczą aktywność młodych plastyków, rozwijać ich wyobraźnię, pomysłowość i abstrakcyjne myślenie w kontekście wielobarwnej sylwetki motyla. Uczestnicy mogą podejść do tematu nie tylko w sposób tradycyjny, ale również w mniej konwencjonalny i odwrotny od znanego nam wizerunku znanych owadów. To nie lada gratka dla prawdziwych wielbicieli pięknych i wielobarwnych motyli! Prace będą oceniane pod względem doboru środków wyrazu plastycznego, oryginalności, sposobu interpretacji tematu, oraz walorów estetycznych.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży 6-15 lat oraz osób z niepełnosprawnościami do 18 lat. Nagrody przyznawane będą w czterech kategoriach: dzieci w wieku  6 -7 lat,  8-11 lat, 12-15 lat oraz dzieci i młodzież z niepełnosprawnością do 18 lat. Czekamy na prace nie tylko z zakresu malarstwa, grafiki i rysunku, ale również z rzeźby, płaskorzeźby, kolażu, witrażu i innych technik własnych.

Kluczowym punktem finału konkursu będzie wernisaż wystawy, który rozpocznie się 5.03.2021 o godz.13.00 w Centrum Kultury Agora. Na wystawie zostaną przedstawione najciekawsze prace z całej Polski, natomiast wręczanie nagród laureatom poprzedzą warsztaty graficzne, podczas których dzieci i młodzież będą mogli wykonać metodą sitodruku torbę z motywem motyla.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Weber, artystka wizualna, studentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Stypendystka Prezydenta Miasta Wrocławia oraz trzykrotna stypendystka Rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.