DATA UPŁYWU TERMINU 14.03.2021r. Zgłoś swój film do programu konkursowego najbardziej treściwego festiwalu krótkiego kina!

Po sukcesie 12. odsłony festiwalu, która odbyła się w formule hybrydowej w sierpniu 2020, gromadząc w Poznaniu ponad 5000 widzów, czas rozpocząć pracę nad 13. Short Waves Festival, który potrwa aż 7 dni i odbędzie się między 14 a 20 czerwca 2021. Kontynuacja realizacji festiwalu w sezonie letnim podyktowana jest bezpieczeństwem uczestników oraz popularnością kina plenerowego w trakcie przeniesionej z marca, minionej edycji sierpniowej. Motywem przewodnim przyszłorocznego festiwalu będzie hasło Mirror Mirror, a prace nad identyfikacją wizualną 2021 ruszyły z pełną mocą! Z pierwszych ogłoszeń programowych – filmowy fokus geograficzny poświęcony będzie kinematografii Austrii.

W tym roku twórcy jak zawsze zachęcani są do zgłaszania swoich filmów do programu konkursowego, w aż 5 kategoriach. Nabór rozpoczął się 1 października 2020 roku i potrwa do 14 marca 2021 roku. Zgłoszenia możliwe wyłącznie za pośrednictwem portalu FilmFreeway.

(cytat ze strony organizatora)

Filmy można zgłaszać do następujących konkursów:

  • Konkurs Międzynarodowy
  • Konkurs Polski
  • Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych
  • Dances with Camera
  • Urban View

Link do strony organizatora: https://shortwaves.pl/nabor2021/