FILOMOWE

20. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

NADESŁANIE ZGŁOSZEŃ do 23.03.2021
Celem Konkursu jest inspirowanie młodych artystów-studentów do własnych, niezależnych poszukiwań twórczych, wspieranie ich w budowaniu swojej drogi artystycznej poprzez możliwość konfrontacji efektów swojej pracy twórczej z opinią ekspertów zasiadających w Jury Konkursu.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR

TEMIN NADSYŁANIA PRAC: 15 marca 2021 r
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR to jeden z trzech festiwali w Polsce (i jedyny festiwal filmów animowanych), który otrzymał status kwalifikacji do Oscara® Amerykańskiej Akademii Filmowej. Oznacza to, że film krótkometrażowy, który zdobędzie Grand Prix festiwalu, Złoty Pegaz, jest na dobrej drodze do nominacji do Oscara® w kategorii najlepszego filmu animowanego i może walczyć o tę prestiżową nagrodę.

KONKURS PLASTYCZNO-FILMOWY „ŚNIEŻNY DEKALOG”

TERMIN NADSYŁANIA PRAC: 5 marca 2021 r.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.